Aktualności

W lutym bieżącego roku  w naszym Środowiskowym Domu Samopomocy świętowaliśmy Walentynki - dzień kojarzony z miłością, sympatią i okazywaniem sobie życzliwości. To święto zakochanych jest doskonałą okazją, aby spędzić czas w miłej atmosferze, wspólnie się bawić i wzmacniać relacje z innymi.

Z tej okazji 13 lutego w ośrodku odbywało się wspólne świętowanie. Uczestnicy przygotowywali walentynkowe dekoracje oraz własnoręcznie wykonywali laurki, które następnie wręczali sobie nawzajem jako miły gest sympatii. 

Podczas spotkania nie zabrakło dobrej zabawy- były tańce, śpiewy oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Na uczestników czekał także poczęstunek w postaci przekąsek, słodyczy i owców. 

Walentynkowe spotkanie upłynęło w radosnej i serdecznej atmosferze. Był to czas pełen uśmiechu, integracji i dobrej zabawy, który na długo pozostanie w pamięci uczestników. 

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Kobiet uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy 6 marca bieżącego roku wybrali się na wspólne spotkanie przy kawie i ciastku. Była to doskonała okazja, aby spędzić miło czas poza ośrodkiem, porozmawiać oraz świętować w przyjemnej atmosferze. 

Dzień Kobiet, obchodzony 8 marca, to święto poświęcone wszystkim kobietom - jest wyrazem szacunku, wdzięczności i docenienia ich roli w życiu społecznym i rodzinnym. To także okazja do składania życzeń oraz wspólnego świętowania.

Podczas wyjścia uczestnicy delektowali się kawą i słodkimi wypiekami, a czas upłynął w radosnej i serdecznej atmosferze. Nie zabrakło również wielu wspólnych zdjęć, które będą piękną pamiątką z tego dnia. Był to miły i integrujący czas, który sprawił wszystkim dużo radości. 

Czytaj więcej...

W Środowiskowym Domu Samopomocy PSONI Koło w Świdniku mają miejsce niesamowite spotkania. Do naszego ośrodka regularnie przyjeżdża pani Krystyna Wójcik, psycholog i certyfikowany dogoterapeuta wraz ze swoim białym, puchatym psem rasy samojed. Kami to pełna ciepła suczka, która w krótkim czasie zaskarbiła sobie sympatię wszystkich Uczestników, a jej wizyty stały się jednym z bardziej wyczekiwanych momentów tygodnia.

Czytaj więcej...

Pewnej zasypanej białym puchem środy- 22 listopada bieżącego roku, grupa śmiałków ze Środowiskowego Domu Samopomocy PSONI Koło w Świdniku wybrała się na wycieczkę do Zamku Lubelskiego.

Mimo braku sprzyjających warunków atmosferycznych udało nam się dotrzeć do jakże pięknego Muzeum Narodowego w Lublinie. Dzięki temu, iż obiekt został pozbawiony barier architektonicznych wszyscy Uczestnicy mogli wziąć udział w wyjeździe.

Czytaj więcej...

Dnia 8 września 2023 r. odbyła się wycieczka Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy PSONI Koło w Świdniku do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Trasę ze Świdnika do Zamościa wycieczkowicze przemierzyli pociągiem. Okazuje się, że podróżowanie tym środkiem transportu okazało się nie mniejszą atrakcją niż samo ZOO.

Czytaj więcej...

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy PSONI Koło w Świdniku wielokrotnie już udowadniali swój niesamowity talent w różnych dziedzinach sztuki wygrywając liczne konkursy.

Dzięki swojej wielkiej chęci i radości z podejmowania nowych wyzwań artystycznych stali się inspiracją dla wszystkich osób z niepełnosprawnością.

Czytaj więcej...

Czerwcowe słoneczne dni zainspirowały uczestników ŚDS PSONI Koło w Świdniku do wyjazdu sportowo-rekreacyjnego. W ostatni dzień czerwca wycieczkowicze wybrali się do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz nad jezioro Firlej.

Czytaj więcej...

Rozpoczęte wielkim sukcesem – występem scenicznym na deskach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie - „pasjonackie” tournée przebiegało przez wiele miejsc, nie tylko w obrębie naszego kraju, ale i za granicą.

Czytaj więcej...